fbpx

ODKRYJ STUDIA 
NA...

ODKRYJ 
STUDIA
NA...

ARCHEOLOGIA

studia licencjackie i magisterskie
stacjonarne
3 lata studia licencjackie,
2 lata studia magisterskie
Kampus Wóycickiego 1/3,
budynek 23

Lubisz historię i masz w sobie pasję odkrywcy? Studiuj Archeologię na UKSW!

Drony, geofizyka, LIDAR – to tylko niektóre nowoczesne metody badawcze, które poznasz podczas wykładów na UKSW w ramach nauki na kierunku Archeologia. Teorię zdobytą na zajęciach z powodzeniem wykorzystasz podczas badań w terenie. Jako student poznasz materialne ślady ludzkości od epoki kamienia po nowożytność. Swoje pasje i zainteresowania rozwiniesz podczas zajęć w niewielkich grupach w dobrze wyposażonych laboratoriach.

W czasie studiów możesz wziąć udział w pracach wykopaliskowych prowadzonych m.in. w zamku krzyżackim w Przezmarku, willi rzymskiej w słonecznej Dalmacji, kurhanie w Puszczy Białowieskiej, czy na łużyckim grodzisku w Saksonii. Dodatkowo masz możliwość odbycia praktyk za granicą na przykład we Włoszech, Niemczech, Czechach, Chorwacji czy na Węgrzech.

Archeologię na UKSW wyróżnia przede wszystkim nacisk na nieinwazyjne metody badawcze oraz kierunki badań i dydaktyki skupione na takich obszarach jak: archeologia krajobrazu, geoarcheologia, archeologia Słowiańszczyzny wczesnośredniowiecznej.

Perspektywy zawodowe

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do prowadzenia badań archeologicznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Może także podjąć pracę w muzeach, archiwach i innych instytucjach kulturalno-historycznych.


Po ukończeniu Archeologii karierę można rozwijać także w firmach prywatnych, zajmując się nadzorem archeologicznym podczas prac budowlanych takich jak budowa dróg czy budynków mieszkalnych.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia I stopnia: język polski, język obcy nowożytny, przedmiot do wyboru: historia, WOS, historia sztuki, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, geografia.

Na studia stacjonarne II stopnia kandydaci są przyjmowani na podstawie średniej ocen z toku studiów.  Nie trzeba być absolwentem archeologii – studia II stopnia można zacząć posiadając licencjat z innego kierunku!

Uniwersytet
Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

Biuro Rekrutacji
tel. (22) 569 96 94, (22) 569 68 32, (22) 569 96 92
e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.