fbpx

ODKRYJ STUDIA 
NA...

ODKRYJ 
STUDIA
NA...

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

studia licencjackie (profil praktyczny)
i magisterskie (profil ogólnoakademicki)
stacjonarne

3 lata studia licencjackie,
2 lata studia magisterskie

Dziennikarstwo ogólne,
Komunikacja medialno-kulturowa
Kampus Dewajtis 5

Pasjonują Cię media? Chcesz pracować w PR? Studiuj Dziennikarstwo i komunikację społeczną na UKSW!

Poznawanie i doskonalenie warsztatu dziennikarskiego w praktyce – tak można określić studia w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa na UKSW. Kadra naukowa, która zapewni Ci wysoki poziom kształcenia to głównie praktycy: redaktorzy, PR-owcy i eksperci z dziedziny mediów. Dzięki praktykom, realizowanym już po pierwszym roku studiów w największych ogólnopolskich stacjach i instytucjach medialnych, absolwenci UKSW są jednymi z najchętniej wybieranych na rynku pracy.

Na studiach pierwszego stopnia oprócz wykładów m.in. z systemów medialnych, gatunków dziennikarskich, z historii mediów w Polsce i na świecie, systemów medialnych czy etyki dziennikarskiej, masz możliwość wyboru dwóch spośród dziesięciu specjalizacji: radiowa, telewizyjna, internetowa, prasowa, grafika komputerowa i fotografia prasowa, kultura artystyczna, media i marketing mobilny, PR, reklamowa, edukacja medialna. 

Dzięki nim rozwiniesz swoje kompetencje w czasie zajęć w studiu technik radiowo-telewizyjnych, które mieści się na kampusie przy ul. Dewajtis. Nauczysz się także obsługi profesjonalnych programów edytorskich i graficznych, zdobywając umiejętności cenione przez wielu pracodawców.

Na studiach drugiego stopnia poszerzysz wiedzę dziennikarską wybierając bloki przedmiotów: podstawy dziennikarstwa, komunikologia, strategia i analiza mediów. Masz także do wyboru dwa z czterech bloków: rzecznictwo prasowe i e-public relations, informacja medialna, prakseologia i cywilizacja medialna.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów dziennikarskich na UKSW absolwenci przygotowani są do pracy w wielu instytucjach związanych z mediami. Wśród nich można wyróżnić: ogólnopolskie stacje telewizyjne, radiowe, redakcje prasowe czy działy marketingu i reklamy. Zatrudnienie znaleźć możesz także w agencjach PR-owych lub organizacjach rządowych i samorządowych.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia pierwszego stopnia: język polski, język obcy nowożytny, przedmiot do wyboru (geografia, historia, WOS, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, filozofia).

Na studia drugiego stopnia kwalifikacja odbywa się w oparciu o średnią z toku studiów.

Uniwersytet
Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

Biuro Rekrutacji
tel. (22) 569 96 94, (22) 569 68 32, (22) 569 96 92
e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.