fbpx

ODKRYJ STUDIA 
NA...

ODKRYJ 
STUDIA
NA...

HISTORIA SZTUKI

studia licencjackie i magisterskie
stacjonarne
3 lata studia licencjackie,
2 lata studia magisterskie
Kampus Wóycickiego 1/3,
budynek 23

Pasjonujesz się sztuką? Wybierz Historię sztuki na UKSW!

Podczas studiów zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu architektury, plastyki oraz teorii sztuki. Poznasz sztukę i architekturę od starożytności z uwzględnieniem kultury nubijskiej (o której nauczysz się tylko na UKSW) oraz rzemiosła artystycznego, ikonografii, muzealnictwa, muzykologii i antropologii kultury.

Wiedzę teoretyczną wykorzystasz w praktyce podczas licznych ćwiczeń terenowych oraz programów badawczych, zarówno w Polsce (m. in. Kraków, Gdańsk, Łódź), jak i za granicą (m. in. Gruzja, Izrael, Włochy). Dzięki nim nauczysz się zinwentaryzować zabytki kultury.

Historię sztuki wyróżnia nowoczesny program studiów, liczne wyjazdy badawcze oraz możliwość uzyskania uprawnień do prowadzenia zajęć w szkołach podstawowych i średnich z przedmiotów: historia sztuki oraz plastyka.

Perspektywy zawodowe

Jako absolwent Historii sztuki, dzięki wszechstronnemu wykształceniu i zdobytej podczas studiów praktyce, możesz podjąć pracę w najważniejszych instytucjach kulturalnych. Po ukończeniu studiów. Możesz pracować w muzeach, galeriach, domach aukcyjnych, biurach konserwatorskich, domach kultury, szkołach, redakcjach mediów, fundacjach i stowarzyszeniach kulturalnych.

Absolwenci Historii sztuki realizują się zawodowo na przykład w Muzeum Narodowym w Warszawie, Zamku Królewskim, Muzeum Pałacu w Wilanowie oraz Domu Aukcyjnym „Rempex”.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia I stopnia: język polski, język obcy nowożytny, przedmiot do wyboru; historia, WOS, historia sztuki, matematyka, język łaciński i kultura antyczna, geografia.

Na studia stacjonarne II stopnia kandydaci są przyjmowani na podstawie średniej ocen z toku studiów. Na studiach II stopnia wymagane jest uzupełnienie różnic programowych.

Uniwersytet
Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

Biuro Rekrutacji
tel. (22) 569 96 94, (22) 569 68 32, (22) 569 96 92
e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.