fbpx

ODKRYJ STUDIA 
NA...

ODKRYJ 
STUDIA
NA...

KIERUNEK LEKARSKI

studia magisterskie
stacjonarne oraz niestacjonarne
Kampus Wóycickiego 1/3,
budynek 21

Chcesz leczyć ludzi? Pomagać im? Wybierz studia medyczne na Kierunku lekarskim UKSW!

Kierunek lekarski na UKSW wyróżniają zajęcia prowadzone w nowoczesnych laboratoriach. Realizowane są przy wykorzystaniu specjalistycznego i zaawansowanego technicznie sprzętu badawczego. Wysoki poziom kształcenia przyszłych medyków zapewnia wykwalifikowana kadra naukowa, składająca się z wybitnych ekspertów m.in. w zakresie kardiologii, kardiochirurgii, ortopedii czy alergologii.

W programie studiów uwzględniono wiele godzin zajęć z zakresu nauk podstawowych, w tym: genetyki i cytogenetyki, biologii molekularnej, immunologii, biochemii. Kształcenie odbywa się w nowatorskiej formie nauczania zintegrowanego, które ma na celu równoległe przekazywanie informacji z zakresu nauk podstawowych oraz nauk klinicznych.

Dzięki licznym umowom partnerskim studenci mają możliwość odbycia praktyk studenckich w wielu renomowanych placówkach medycznych. Bazę kliniczną dla studiów na Wydziale stanowią instytuty naukowo-badawcze, w tym: Wojskowy Instytut Medyczny (WIM), Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Matki i Dziecka, a także szpitale publiczne i instytucje, świadczące działalność komercyjną w zakresie usług medycznych m.in. Szpital Bielański, Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji czy Grupa LUX MED Sp. z o.o.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu studiów na kierunku lekarskim z łatwością znajdziesz pracę w szpitalach, specjalistycznych przychodniach, sanatoriach, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, domach opieki oraz w instytucjach badawczych, pracowniach laboratoryjnych, ośrodkach rozwojowych oraz firmach farmaceutycznych.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia: biologia, chemia, matematyka.

Uniwersytet
Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

Biuro Rekrutacji
tel. (22) 569 96 94, (22) 569 68 32, (22) 569 96 92
e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.