fbpx

ODKRYJ STUDIA 
NA...

ODKRYJ 
STUDIA
NA...

MUZEOLOGIA

studia licencjackie
stacjonarne
Kampus Dewajtis 5

Szukasz unikatowego kierunku studiów? Muzeologia na UKSW to jedyne tego typu studia w Polsce!

Dzięki nim poznasz historię muzeów, zasady ich organizacji, sposoby zarządzania placówkami muzealnymi. Dowiesz się także, jak powstawały największe europejskie kolekcje i jak uzupełniane są zbiory. W trakcie studiów zajrzysz w najgłębsze zakamarki magazynów muzealnych, dotkniesz bezcennych przedmiotów – jednym słowem, poznasz najbardziej prestiżowe galerie sztuki od podszewki!

Studenci zdobywają wiedzę w zakresie przeprowadzania lekcji muzealnych, czy opracowania scenariuszy wystaw. Kierunek muzeologia to coś więcej niż nauka o muzeach – to praktyczne wykorzystanie szerokiej wiedzy humanistycznej w dalszej karierze zawodowej.

Współpraca z wieloma instytucjami kultury, muzeami i galeriami w Polsce pozwala na realizację praktyk, podczas których studenci samodzielnie sporządzają dokumentację muzealną oraz uczestniczą w projektowaniu wystaw.

Perspektywy zawodowe

Kończąc studia na kierunku Muzeologia absolwenci są przygotowani do pracy w instytucjach muzealnych, ośrodkach kultury, placówkach edukacyjnych, parkach narodowych i tematycznych, organach administracyjnych odpowiadających za nadzór nad muzeami. Przeprowadzają prace inwentaryzacyjne i dokumentacyjne obiektów muzealnych, współpracują z przedstawicielami służb konserwatorskich, porządkowych, czy administracji państwowej.

Wymagania rekrutacyjne

Wymagane przedmioty maturalne na studia I stopnia: język polski, język obcy nowożytny, przedmiot do wyboru (biologia, filozofia, geografia, historia, historia sztuki, historia muzyki, język łaciński i kultura antyczna, matematyka, WOS, fizyka z astronomią, chemia, informatyka).

Uniwersytet
Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

Biuro Rekrutacji
tel. (22) 569 96 94, (22) 569 68 32, (22) 569 96 92
e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Brak produktów w koszyku.