fbpx

WYDZIAŁ MEDYCZNY. COLLEGIUM MEDICUM

Wydział Medyczny UKSW

ul. Wóycickiego 1/3, budynek 21,

01-938 Warszawa

tel. +48 22 380 96 90 

e-mail: wmcm[at]uksw.edu.pl

To najmłodszy a zarazem najprężniej rozwijający się Wydział na UKSW, który powstał w odpowiedzi na rosnące potrzeby społeczne w zakresie edukacji przyszłych medyków.

O wysokiej jakości kształcenia świadczą wyspecjalizowana kadra medyczna i współpraca z największymi polskimi oraz zagranicznymi placówkami medycznymi. Bazę kliniczną dla studiów Collegium Medicum stanowią instytuty naukowo-badawcze, w tym Wojskowy Instytut Medyczny, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Instytut Matki i Dziecka.

Wydział podjął współpracę również z jednostkami zagranicznymi: Katolickim Uniwersytetem Najświętszego Serca w Mediolanie oraz polikliniką Gemelli w Rzymie, która jest oficjalnym szpitalem papieży. Władze Uczelni podpisały także list intencyjny z Isar Klinik w Monachium, która specjalizuje się w badaniach nad zastosowaniem komórek macierzystych.

Wydział jest bardzo dobrze przygotowany do kształcenia przyszłych medyków. Dysponuje nowoczesnymi laboratoriami i bogato wyposażonymi salami dydaktycznymi, w których odbywają się ćwiczenia.

Misją Wydziału jest kształcenie przyszłych lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy pełnych pasji i empatii dla pacjentów. Z tego powodu już od pierwszego roku studiów Wydział dokłada starań, by każdy nasz student czuł się u nas wyjątkowy.

Uniwersytet
Kardynała Stefana Wyszyńskiego
w Warszawie
ul. Dewajtis 5, 01-815 Warszawa

Biuro Rekrutacji
tel. (22) 569 96 94, (22) 569 68 32, (22) 569 96 92
e-mail: rekrutacja@uksw.edu.pl